Aktuality

Cyklopřejezd Javorníků

Cykloturisté Klubu českých turistů Halenkov pořádají dne 2. 9. 202330. ročník cykloturistického přejezdu Javorníků.

Sraz účastníků bude v době od 8:30 do 9:00 hodin u prodejny Potravin ve Velkých Karlovicích u konečné vlaku, kde bude provedena prezentace. Namísto srazu se každý dopraví individuálně. Možno využít cyklostezky, vlakové, nebo autobusové dopravy. Odjezd vlaku ze Vsetína je 7:55 hod. z Halenkova 8:20. Tato akce je určena pro horská jízdní kola. Po cestě 2 vrcholy VKV. Horský hotel Fran a dřevěný kříž u Kohútky.

TRASA: Od startu po cyklostezce a modré turistické značce ůdolím Podťaté na Kasárna. Tady první občerstvovací zastávka. Dále po žluté tur.značce do sedla Gežov. Odtud hřebenem Javorníků po červené tur. značce přes Stracenec a Malý Javorník na Portáš. Druhá občerstvovací zastávka. Dále pokračujeme po červené tur. značce po hřebeni na rozcestí Provazné, kde odbočíme v pravo po zelené tur. značce ůdolím Břežitá na Halenkov. Délka trasy 33km. Převýšení: 840m.

Z Portáše je možnost odbočit do ůdolí Vranča do Nového Hrozenkova a po cyklostezce Bečva pokračovat do cíle na Halenkov. Délka této trasy je 36km. převýšení: 785m.

V Halenkově náš přejezd zakončíme v areálu fotbalového hřiště. V místním bufetu se bude podávat občerstvení.

Vybavení: přilba, dále dle uvážení např.pláštěnka, lepení na defekty, svačina, tekutiny atd.

Startovné: 40,- Kč.

Srdečně zvou cykloturisté

K Č T Halenkov

admin
Author: admin